IV KONKURS WIEDZY O POWIECIE SIERPECKIM

Dodano dnia: 30.05.2015

27 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu spotkała się młodzież, aby po raz czwarty wziąć udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Sierpeckim organizowanym pod patronatem Starosty Powiatu Sierpeckiego. Gości oraz uczestników powitał dyrektor szkoły pan Piotr Tyndorf. Do konkursu przystąpiło 12 dwuosobowych drużyn z gimnazjów z Mochowa, Suska, Borkowa Kościelnego, Gójska, im. Biskupa Leona Wetmańskiego z Sierpca, Zawidza Kościelnego oraz szkół ponadgimnazjalnych z Zawidza Kościelnego, LO w Sierpcu, ZSCKR w Studzieńcu i ZS nr 1 w Sierpcu.
    Uczniowie musieli wykazać się talentami plastycznymi (warunkiem uczestnictwa w konkursie wiedzy było przesłanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany obiekt architektoniczny znajdujący się w Powiecie Sierpeckim) oraz rozległą wiedzą dotyczącą warunków przyrodniczych, walorów turystycznych, historii i zagadnień społecznych Powiatu Sierpeckiego.
    Zmagania uczestników obserwowało i oceniało jury w składzie pani Bogusława Lewandowska - naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, pan Tomasz Krukowski - dyrektor Pracowni Dziejów Dokumentacji Miasta Sierpc oraz dyrektor szkoły pan Piotr Tyndorf. Jury było pod wielkim wrażeniem prac plastycznych. Po burzliwych i trudnych obradach nagrodzono prace: Mileny Skrzyńskiej i Katarzyny Bylińskiej (gimnazjum w Mochowie) - "Zagrody w skansenie sierpeckim", Martyny Jaglińskiej (LO Sierpc) -"Dworzec w Sierpcu", Joanny Regulińskiej (ZS nr 1) - "Kościół w Gójsku" oraz Małgorzaty Nejman (ZS nr 1) - "Kasztelanka".
    Młodzież odpowiadając na pytania przygotowane przez organizatorów (Barbarę Pikulską, Edytę Lemanowicz i Katarzynę Kumosińską) wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami. Była bardzo dobrze przygotowana do konkursu, co odzwierciedlała tablica punktowa - różnice w punktacji były bardzo niewielkie, a poziom rywalizacji wyrównany, o pierwsze miejsce walczono w dogrywce.

Nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymali:
I miejsce - Milena Skrzyńska i Katarzyna Bylińska z gimnazjum w Mochowie,
II miejsce - Piotr Maciejewski i Karolina Gzubicka z Gójska,
III miejsce - Karolina Lazarowska i Sylwia Piątkowska również z Gójska.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrody otrzymali:
I miejsce - Sylwia Bartczakowska (kl. I LOP) i Aleksandra Kowalczyk (kl. I LOP) z Zespołu Szkół nr 1
II miejsce - Karolina Ostrowska (kl. I LDL) i Przemysław Goździkowski (kl. I LDL) również z Zespołu Szkół nr 1
III miejsce - Magdalena Mróz i Ewa Jezierska z Liceum Ogólnokształcącego im. mjr Henryka Sucharskiego w Sierpcu.
    Nagrody wręczał wicestarosta sierpecki pan Juliusz Gorzkoś, który w ciepłych słowach gratulował młodzieży znajomości tradycji, historii, kultury, bogactw naturalnych własnego regionu.
    Laureaci i uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody (tablety, pendrive, słuchawki, karimaty, książki oraz słodki poczęstunek) dzięki hojności sponsorów, którymi byli, oprócz Starostwa Powiatowego w Sierpcu, pan Ireneusz Wielimborek- firma WIEPOL, pan Andrzej Osiecki- Zakład Usług Technicznych Budownictwa, pan Krzysztof Korpoliński- wójt Gminy Sierpc, pan Mirosław Nadratowski- firma Staropolska Strzecha, pani Hanna Perzyńska- działalność handlowa branży spożywczej, pani Anna Smykowska- dyrektor Filii Instytutu Studiów Podyplomowych w Sierpcu oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1. Wszystkim dziękujemy za wsparcie finansowe.

Konkurs był dobrą okazją do poznania wielu faktów i ciekawostek na temat naszego powiatu oraz zmierzenia się z rówieśnikami. Miła atmosfera sprzyjała zaciętej rywalizacji, a w całej sali dało wyczuć się skupienie i dreszczyk emocji.
    Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Karolina Ostrowska kl. I LDL