I KONKURS WIEDZY O POWIECIE SIERPECKIM

Dodano dnia: 04.06.2012

31 maja 2012 r. w naszej szkole  odbył się  I Konkurs Wiedzy o Powiecie Sierpeckim. W konkursie wzięło  udział 12 trzyosobowych zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sierpeckiego.

Cele konkursu:

1. Popularyzacja i upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat gospodarki, warunków przyrodniczych, walorów turystycznych, historii i zagadnień społecznych powiatu sierpeckiego.

2. Upowszechnianie idei samorządności terytorialnej oraz budzenie patriotyzmu lokalnego.

3.   Pogłębienie związków emocjonalnych z miejscem zamieszkania.

Pierwszym etapem konkursu, a zarazem zgłoszeniem uczestnictwa było przesłanie pracy plastycznej promującej ciekawy zakątek powiatu.  Prace te zostały wyeksponowane podczas drugiego etapu sprawdzającego wiedzę uczestników o powiecie sierpeckim.

W teleturniejowych rundach uczniowie musieli wykazać się wiedzą o naszej małej ojczyźnie, pytani byli m.in.  o pomniki upamiętniające lokalnych bohaterów, pomniki przyrody, zabytki, surowce naturalne, których złoża znajdują się na terenie powiatu i historię powiatu.

Wiedzę zespołów oceniało jury w składzie: p. Andrzej Czarciński dyrektor ZS nr 1 w Sierpcu– przewodniczący,  p. Marek Gąsiorowski wicestarosta powiatu sierpeckiego, p. Agnieszka Malanowska sekretarz powiatu sierpeckiego, p. Aldona Kotarska kierownik filii w Sierpcu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie, p. Tomasz Krukowski  i  p. Michał Weber z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca.

Wśród przedstawicieli gimnazjów I miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum w Gozdowie (Magdalena Krasińska, Dagmara Szychułda i Kinga Wiśniewska – opiekun p. Maria Kaczorowska) , natomiast II miejsce z Gimnazjum w Gójsku (Natalia Olszewska, Kamil Marcinkowski, Patryk Bieńkowski – opiekun p. Renata Okonkowska).

I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu (Joanna Jankowska, Monika Nowakowska, Sylwia Welenc – opiekun p. Edyta Chrapkowska). II miejsce ZSS (liceum ogólnokształcące) w Zawidzu Kościelnym (Natalia Brzuziek, Iwona Kowalewska, Jacek Jaworski – opiekun p. Andrzej Danielewicz).

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy:  Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie filia w Sierpcu  oraz  Bank Spółdzielczy w Sierpcu.

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez starostwo w Sierpcu, dla Gimnazjum w Gozdowie wręczył p. wicestarosta Marek Gąsiorowski.

W przerwie zmagań konkursowych uczestnicy wysłuchali wykładu p. T. Krukowskiego na temat „Powstania narodowe na ziemiach powiatu sierpeckiego”.

Podczas konkursu nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

Organizatorzy: Barbara Pikulska, Edyta Lemanowicz, Anna Krymka

Więcej zdjęć w galerii